تبلیغات
بانک اطلاعاتی مهندسی صنایع

  • مدیریت

با توجه به اینکه سایت های آپلود سنتر اکثرا ف ی ل ت ر  شده اند ، لذا عکس ها و بعضی از فایل های موجود دچار مشکل است ، با عرض پوزش از شما ، در اسرع وقت لینک ها را اصلاح خواهیم کرد.

-  چنانچه در دانلود مقالات ، جزوه ها و ... موجود با مشکلی مواجه شدید ، میتوانید از طریق فرم تماس با ما یا قسمت نظرات مربوط به همان مطلب ، درخواست لینک دانلود دیگر نمایید

مراقبت وضعیت ماشینهای دوار الکتریکی بوسیله آنالیز جریان در شرکت فولاد مبارکه

 

عنوان مقاله : مراقبت وضعیت ماشینهای دوار الکتریکی بوسیله آنالیز جریان در شرکت فولاد مبارکه

نویسنده : محمد کاظم صباغی هرندی ، غلامرضا شریعتی

گرد آوری و تنظیم : مانوئل ا.


در این مقاله شرح مختصری در خصوص چگونگی تشخیص هر یك از این عیوب توسط تكنیك آنالیز جریان ارائه و سپس نتایج حاصل از بكارگیری آن در شركت فولاد مباركه عنوان میگردد.

برای مطالعه ی کامل این مقاله بروی ادامه مطلب کلیک نمایید ...

چکیده

با توجه به جایگاه ماشینهای دوار الكتریكی درمراكز صنعتی ، نگهداری و تعمیرات این دسته از تجهیزات الكتریكی از اهمیت بسزائی برخورد ار است . نگهداری اصولی و تعمیرات پیشگویانه این تجهیزات نقش بسزائی در كاهش هزینه های تعمیراتی و افزایش بهره وری مراكز صنعتی ایفا می كنند .یكی از تكنیكهای نگهداری وتعمیرات ماشینهای دوارالكتریكی،استفاده ازسیستمهای مراقبت وضعیت (Condition Monitoring) میباشد‚ كه با استفاده از تكنیكهای مختلف اعم از آنالیز ارتعاش تجهیزات ، آنالیز جریان ، ترموگرافی ، آنالیز روغن و غیره انجام میپذیرد.

تكنیك آنالیز جریان یكی از تكنیكهائی است كه با استفاده از آن عیوبی نظیر شكستگی میله های روتور ‚ خارج از مركزی ‚خرابی بیرینگ و حتی نابالا نسی و لقی فونداسیون قابل تشخیص است .در این مقاله شرح مختصری در خصوص چگونگی تشخیص هر یك از این عیوب توسط این تكنیك ارائه و سپس نتایج حاصل از بكارگیری آن در شركت فولاد مباركه عنوان میگردد.

پی نوشت :

آنالیز جریان موتور (Motor Current Signature Analyses)

مراقبت وضعیت (Condition Monitoring)


متن کامل مقاله ی فوق را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید :


منبع : www.irma.ir

مقالات مرتبط :
- نت پیشگیرانه با در نظر گرفتن قابلیت دسترسی مولفه ها (مطالعه موردی كوره های دوار سیمان)
- مطالعه عملی تغییرات وضعیت کارکرد دوران آبندی رولربرینگها با استفاده از تکنیکهای کاندیشن مونیتورینگ
- بهره جوئی از سیستم اندازه گیری کارائی تجهیزات OEE ( مطالعه موردی : ایران خودرو )