تبلیغات
بانک اطلاعاتی مهندسی صنایع

  • مدیریت

با توجه به اینکه سایت های آپلود سنتر اکثرا ف ی ل ت ر  شده اند ، لذا عکس ها و بعضی از فایل های موجود دچار مشکل است ، با عرض پوزش از شما ، در اسرع وقت لینک ها را اصلاح خواهیم کرد.

-  چنانچه در دانلود مقالات ، جزوه ها و ... موجود با مشکلی مواجه شدید ، میتوانید از طریق فرم تماس با ما یا قسمت نظرات مربوط به همان مطلب ، درخواست لینک دانلود دیگر نمایید

روش زنجیره بحرانی (Critical Chain) ، رویكردی جدید در مدیریت پروژه

 

عنوان مقاله : روش زنجیره بحرانی (Critical Chain) ، رویكردی جدید در مدیریت پروژه

نویسنده : رضا گلگون

گرد آوری و تنظیم : مانوئل ا.این مقاله روش زنجیره بحرانی (CC) و روش مسیر بحرانی (CP) را به منظور آشكار شدن تفاوتهای این دو رویكرد،به طور سیستماتیكی در سه سطح مفهومی مقایسه می كند.در ادامه ...

برای مطالعه ی کامل این مقاله بروی ادامه مطلب کلیک نمایید ...

چکیده

در این مقاله ما رویكرد زنجیره بحرانی برای مدیریت پروژه را تحلیل می كنیم، كه آیا همانطور كه برخی از مولفان اظهار می كنند،روش زنجیره بحرانی یك پیشرفت عظیم (از زمان معرفی مفهوم مسیر بحرانی) در مدیریت پروژه است؟یا نظر برخی دیگر كه می گویند؛ زنجیره بحرانی صرفا شامل همان مفاهیم شناخته شده موجود است كه به روش متفاوتی نمایش داده شده است؛ صحیح است؟ این مقاله روش زنجیره بحرانی (CC) و روش مسیر بحرانی (CP) را به منظور آشكار شدن تفاوتهای این دو رویكرد،به طور سیستماتیكی در سه سطح مفهومی مقایسه می كند.در ادامه،نتیجه می گیریم كه فلسفه پشت سر این دو رویكرد به طور قابل ملاحظه ای با هم متفاوتند.این تفاوت به ذهنیت متفاوت مدیران و اعمال مدیریتی متفاوتی منجر خواهد شد.

اصلی ترین تفاوت،به استفاده CC از تئوری محدودیتها بر می گردد.با توجه به این تئوری ، CC روی بهبود بازدهی و كارایی سیستم متمركز می شود و این كار را با وضع سیاستها و قوانین ویژه ای كه عمدتا روی مدیریت منابع(بویژه در محیطهای چند پروژه ای كه در CP راجع به آن بحث نشده است) متمركز می شود،انجام می دهد.

در پایان نتیجه می گیریم كه اگر چه كاربرد CC پیچیده است،بسیاری از ایده های آن می تواند به آسانی توسط مدیران پروژه ها به كار گرفته شود.متن کامل مقاله ی فوق را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید :

لینک کمکی :


مقالات مرتبط :
- تئوری محدودیت ها ( Theory of constraints )
- خصوصیات و روش های حل مساله زمانبندی چند پروژه ای با محدودیت منابع
- ارزیابی مدیریت داخلی در پروژه های گازی (گفتگو با مهندس ثمری)