تبلیغات
بانک اطلاعاتی مهندسی صنایع

  • مدیریت

با توجه به اینکه سایت های آپلود سنتر اکثرا ف ی ل ت ر  شده اند ، لذا عکس ها و بعضی از فایل های موجود دچار مشکل است ، با عرض پوزش از شما ، در اسرع وقت لینک ها را اصلاح خواهیم کرد.

-  چنانچه در دانلود مقالات ، جزوه ها و ... موجود با مشکلی مواجه شدید ، میتوانید از طریق فرم تماس با ما یا قسمت نظرات مربوط به همان مطلب ، درخواست لینک دانلود دیگر نمایید

خصوصیات و روش های حل مساله زمانبندی چند پروژه ای با محدودیت منابع

 

عنوان مقاله : خصوصیات و روش های حل مساله زمانبندی چند پروژه ای با محدودیت منابع

نویسنده : امیر سامان خیرخواه ، محمد حسن كارگرفرد

گرد آوری و تنظیم : مانوئل ا.در این مقاله روشهای حل و خصوصیات مسائل زمانبندی چندپروژه ای و كارهای انجام گرفته در این زمینه مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته است.

برای مطالعه ی کامل این مقاله بروی ادامه مطلب کلیک نمایید ...


چکیده : 

امروزه استفاده از روشها و ابزارهای مدیریت پروژه در تحقق اهداف بسیاری از سازمانها و شركتها ضروری است. روشهای زمانبندی فعالیتها، برای كمینهسازی هزینه ها با بكارگیری منابع محدود و در شرایط وجود محدودیت های حساس زمانی مورد استفاده قرار می گیرند. این روش ها توانایی سازمان ها را در اجرا وكنترل پروژه ها و راه های استفاده از منابع و افراد، بهبود می بخشند. بسیاری از روش های موجود در زمانبندی فعالیت های یك پروژه كاربرد دارند، حال آنكه با پیچیده تر شدن شرایط بسیاری از سازمان ها با چالش مدیریت همزمان پروژه های متعدد روبرو هستند.

بنابراین استفاده از روش های زمانبندی چند پروژه ای برای سازمان ها ضروری شده است. در این مقاله روشهای حل و خصوصیات مسائل زمانبندی چندپروژه ای و كارهای انجام گرفته در این زمینه مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته است. در پایان نتایج حاصل از این بررسی، آورده شده و زمینه های تحقیقات آتی معرفی شده است.


پی نوشت :

Resource Constrained Multi-Project Scheduling Problem : RCMPSP


متن کامل مقاله ی فوق را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید :

لینک کمکی :

مقالات مرتبط :
- نظریه حل مسئله به روش ابداعی ( TRIZ )
- مستند سازی مدیریت پروژه بر مبنای استاندارد PMBOK