تبلیغات
بانک اطلاعاتی مهندسی صنایع

  • مدیریت

با توجه به اینکه سایت های آپلود سنتر اکثرا ف ی ل ت ر  شده اند ، لذا عکس ها و بعضی از فایل های موجود دچار مشکل است ، با عرض پوزش از شما ، در اسرع وقت لینک ها را اصلاح خواهیم کرد.

-  چنانچه در دانلود مقالات ، جزوه ها و ... موجود با مشکلی مواجه شدید ، میتوانید از طریق فرم تماس با ما یا قسمت نظرات مربوط به همان مطلب ، درخواست لینک دانلود دیگر نمایید

بكارگیری مدیریت استراتژیک پروژه جهت اندازه گیری میزان موفقیت پروژه

 

عنوان مقاله : بكارگیری مدیریت استراتژیک پروژه جهت اندازه گیری میزان موفقیت پروژه

نویسنده : مهسا كشتكاران ، مرتضی باقرپور

گرد آوری و تنظیم : مانوئل ا.در این تحقیق ارزیابی میزان موفقیت پروژه های مختلف بر اساس چهار بعد مختلف و نیز از نظر سه گروه از ذینفعان پروژه ها (تیم مدیریت پروژه ، پیمانكاران و كارفرمایان) صورت گرفته است

برای مطالعه ی کامل این مقاله بروی ادامه مطلب کلیک نمایید ...

چكیده

معمولا پروژه های مختلف تنها از لحاظ سه فاكتور زمان، بودجه و اهداف اجرایی مورد ارزیابی قرار می گرفتند و بر این اساس موفقیت یا عدم موفقیت آن ها تعیین می گشت. اما امروزه بسیاری بر این عقیده اند كه عوامل بیشتری در تعیین موفقیت یا شكست پروژه ها دخیل اند.هم چنین میزان اهمیت این عوامل می تواند با توجه به فاكتورهایی از جمله نوع تكنولوژی ، میزان نوآوری ، میزان پیچیدگی ، سرعت عملیات اجرایی در پروژه ها ، اهداف كسب و كار و اهداف استراتژیك برای پروژه ها با طول عمرهای مختلف ، متفاوت و حتی گاهی مغایر باشند.

در این تحقیق ارزیابی میزان موفقیت پروژه های مختلف بر اساس چهار بعد مختلف و نیز از نظر سه گروه از ذینفعان پروژه ها (تیم مدیریت پروژه ، پیمانكاران و كارفرمایان) صورت گرفته است. چهار بعدی كه به عنوان معیارهای ارزیابی موفقیت پروژه ها در نظر گرفته شده اند عبارتند از:كارایی پروژه ، تأثیر بر روی مشتری ، موفقیت های كسب و كار ، بستر سازی برای آینده. سپس بر اساس ابعاد نامبرده ارزیابی موفقیت از طریق توزیع پرسشنامه بین ذینفعان مختلف پروژه ها صورت گرفت.نهایتاً نتایج ارزیابی آماری بیانگر میزان تحقق هر یك از ابعاد موفقیت در پروژه ها و نیز میزان موفقیت پروژه ها از دیدگاه ذینفعان مختلف می باشد.


متن کامل مقاله ی فوق را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید :

مقالات مرتبط :
- چالش های متعارف در مدیریت پروژه و نكاتی در رفع آن
- مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک