تبلیغات
بانک اطلاعاتی مهندسی صنایع

  • مدیریت

با توجه به اینکه سایت های آپلود سنتر اکثرا ف ی ل ت ر  شده اند ، لذا عکس ها و بعضی از فایل های موجود دچار مشکل است ، با عرض پوزش از شما ، در اسرع وقت لینک ها را اصلاح خواهیم کرد.

-  چنانچه در دانلود مقالات ، جزوه ها و ... موجود با مشکلی مواجه شدید ، میتوانید از طریق فرم تماس با ما یا قسمت نظرات مربوط به همان مطلب ، درخواست لینک دانلود دیگر نمایید

تعیین ترتیب انجام عملیات خمكاری قطعات ورقی پیچیده

 

عنوان مقاله : تعیین ترتیب انجام عملیات خمكاری قطعات ورقی پیچیده

نویسنده : محمد علی فارسی ، بهروز آرزو ، وحید عابدینی

گرد آوری و تنظیم : مانوئل ا.در این نوشتار با بیان روش های تعیین ترتیب فرآیند خمكاری در قطعات ورقی پیچیده، روش فازی تشریح شده و به كمك سیستم كامپیوتری طراحی شده ترتیب عملیات خم در یك قطعه نمونه محاسبه می گردد.

برای مطالعه ی کامل این مقاله بروی ادامه مطلب کلیک نمایید ...

چكیده

عملیات خمكاری یكی از مهم ترین روش های تولید قطعات ورقی است كه در صنایع خودروسازی و قطعات الكتریكی بسیار استفاده می شود. عملیات خمكاری به روش های مختلف انجام می شود. بسیاری از قطعات مورد استفاده دارای چند ین خم هستند. مهم ترین مساله در تولید این قطعات، تعیین ترتیب انجام عملیات خمكاری است. وقتی برای تولید قطعه ای نیاز به چندین عمل پرسكاری باشد می توان به جای چند قالب، از یك قالب مرحل های استفاده نمود، لذا طراحی این قالب ها پیچیده و هزینه بر می باشد. اما با توجه به تركیب و ادغام چند قالب مختلف در یك قالب، نقش بسزایی در افزایش میزان تولید و كاهش هزینه نهایی محصول خواهد داشت.

در این نوشتار با بیان روش های تعیین ترتیب فرآیند خمكاری در قطعات ورقی پیچیده، روش فازی تشریح شده و به كمك سیستم كامپیوتری طراحی شده ترتیب عملیات خم در یك قطعه نمونه محاسبه می گردد.


پی نوشت :

Computer Aided Process Planning  : CAPP

متن کامل مقاله ی فوق را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید :


لینک کمکی :مقالات مرتبط :
- مروری بر فرآیند رنگ آمیزی خودرو
- آشنایی با خط تولید MDF