تبلیغات
بانک اطلاعاتی مهندسی صنایع

  • مدیریت

با توجه به اینکه سایت های آپلود سنتر اکثرا ف ی ل ت ر  شده اند ، لذا عکس ها و بعضی از فایل های موجود دچار مشکل است ، با عرض پوزش از شما ، در اسرع وقت لینک ها را اصلاح خواهیم کرد.

-  چنانچه در دانلود مقالات ، جزوه ها و ... موجود با مشکلی مواجه شدید ، میتوانید از طریق فرم تماس با ما یا قسمت نظرات مربوط به همان مطلب ، درخواست لینک دانلود دیگر نمایید

مطالعه موردی مدیریت ریسک براساس استاندارد PMBOK

 

عنوان مقاله : مطالعه موردی مدیریت ریسک براساس استاندارد PMBOK

نویسنده : شهرام شادرخ ، قربان محمد كمكی

گرد آوری و تنظیم : مانوئل ا.در این مطالعه نحوه پیاده سازی مدیریت ریسك براساس استاندارد PMBOK در یك پروژه شهرك سازی ارائه شده است.

برای مطالعه ی کامل این مقاله بروی ادامه مطلب کلیک نمایید ...

چكیده :

واژه ریسك به كرات مورد استفاده قرار می گیرد ولی از آن برداش تهای مختلفی می شود. ریسك به حادثه و اتفاق غیرمطمئن كه در صورت رخدادن، اثرات مثبت و یا منفی بر روی اهداف پروژه می گذارد، اتلاق می شود. طراحی فرایندهای مدیریت ریسك برای بكار گیری در پروژه ها می تواند بر مبنای ابزار ها و استاندارد های متفاوتی صورت گیرد اما به هر ترتیب پیاده سازی یك نظام منسجم و موثر برای بكا رگیری فرایندهای مدیریت ریسك می تواند كاری بس دشوار در محیط سازمان باشد. در مرحله پیاده سازی نه تنها ابزار مورد استفاده دارای اهمیت است بلكه فرهنگ استفاده از آن ابزار در محیط سازمان باید ایجاد شده باشد.

در این مطالعه نحوه پیاده سازی مدیریت ریسك براساس استاندارد PMBOK در یك پروژه شهرك سازی ارائه شده است.


متن کامل مقاله ی فوق را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید :


مقالات مرتبط :
- مستند سازی مدیریت پروژه بر مبنای استاندارد PMBOK
- کتاب راهنمای پیکره ی دانش مدیریت پروژه ( راهنمای 2000 PMBOK )
- ایجاد و پیاده‌ سازی‌ یك‌ برنامه‌ی پروژه با یك رویكرد شش‌ مرحله‌ای