تبلیغات
بانک اطلاعاتی مهندسی صنایع

  • مدیریت

با توجه به اینکه سایت های آپلود سنتر اکثرا ف ی ل ت ر  شده اند ، لذا عکس ها و بعضی از فایل های موجود دچار مشکل است ، با عرض پوزش از شما ، در اسرع وقت لینک ها را اصلاح خواهیم کرد.

-  چنانچه در دانلود مقالات ، جزوه ها و ... موجود با مشکلی مواجه شدید ، میتوانید از طریق فرم تماس با ما یا قسمت نظرات مربوط به همان مطلب ، درخواست لینک دانلود دیگر نمایید

مستند سازی مدیریت پروژه بر مبنای استاندارد PMBOK

 

عنوان مقاله : مستند سازی مدیریت پروژه بر مبنای استاندارد PMBOK

نویسنده : مهدی دلاوری ، عبدالمهدی صالحی زاده ، محمود حسنی تبار

گرد آوری و تنظیم : مانوئل ا.در این مقاله بر اساس استاندارد PMBOK ، اصلی ترین مستنداتی را كه در هر مرحله از چرخه عمر پروژه بایستی تولید شوند را ذكر نموده و چگونگی تهیه آنها و ... تشریح شده است.

برای مطالعه ی کامل این مقاله بروی ادامه مطلب کلیک نمایید ...

چكیده

مستندات یكی از اصلی ترین اقلام قابل تحویل پروژه می باشند. معمولا تمركز ویژه ای بر مستند سازی پروژه انجام می پذیرد اما این تمركز بیشتر معطوف به مستندات فنی پروژه بوده و مستندات مدیریتی پروژه مورد غفلت قرار می گیرد . در صورتی كه این بخش از مستندات از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد . در این مقاله بر اساس استاندارد PMBOK ، اصلی ترین مستنداتی را كه در هر مرحله از چرخه عمر پروژه بایستی تولید شوند را ذكر نموده و چگونگی تهیه آنها و مطالبی كه در آنها باید اشاره شود، تشریح شده است.

این مستندات به تفكیك پروژه های داخلی( درون سازمان) و خارجی (كارفرما خارج از سازمان ) ارائه شده است . این مستندات در چهار مرحله آغازین، برنامه ریزی ، اجرا و كنترل و اختتامی پروژه طبقه بندی شده اند. لیست این مستندات و عناوین مطالب آنها می تواند به عنوان الگویی برای مستند سازی مدیریت پروژه ها به مدیر پروژه كمك می نماید تا همه ابعاد پیدا و پنهان پروژه را به صورت علمی و ساخت یافته در برنامه ریزی و تصمیم گیری های خود مورد توجه قراردهد.

در پایان پروژه نیز این مستندات در مدیریت دانش پروژه و تدوین تجربیات، ما را در به ثمر رسانده بهتر پروژه های مشابه آتی یاری می نماید.


متن کامل مقاله ی فوق را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید :


مقالات مرتبط :
- کتاب راهنمای پیکره ی دانش مدیریت پروژه ( راهنمای 2000 PMBOK )
- مطالعه موردی مدیریت ریسك براساس استاندارد PMBOK