تبلیغات
بانک اطلاعاتی مهندسی صنایع

  • مدیریت

با توجه به اینکه سایت های آپلود سنتر اکثرا ف ی ل ت ر  شده اند ، لذا عکس ها و بعضی از فایل های موجود دچار مشکل است ، با عرض پوزش از شما ، در اسرع وقت لینک ها را اصلاح خواهیم کرد.

-  چنانچه در دانلود مقالات ، جزوه ها و ... موجود با مشکلی مواجه شدید ، میتوانید از طریق فرم تماس با ما یا قسمت نظرات مربوط به همان مطلب ، درخواست لینک دانلود دیگر نمایید

کتاب کار جامع دوره های مهندسی ارزش

 

عنوان مقاله : کتاب کار جامع دوره های مهندسی ارزش

نویسنده :

گرد آوری و تنظیم : مانوئل ا.در ادامه میتوانید کتاب کار جامع و بسیار کاربردی دوره های آموزشی مهندسی ارزش که بسیار کامل بوده و تمامی مفاهیم و سرفصل های مهندسی ارزش را در بر می گیرد ، را دریافت نمایید.

برای مطالعه ی کامل این مقاله بروی ادامه مطلب کلیک نمایید ...

چکیده

بر اساس دوره های مختلف مهندسی ارزش در دنیا (خصوصاً انجمن بین المللی مهندسی ارزش (SAVE) و با استفاده تجربیات سطح کشور، دوره های آموزشی، مطالعاتی و مهارتی مهندسی ارزش، برنامه ریزی گردیده اند.
این دوره ها با سمینارهای آشنایی با مهندسی ارزش آغاز می گردند. سمینارهای آشنایی سعی در ایجاد حمایت مدیریتی از مهندسی ارزش و توجیه فنی و اولیه مرتبطین وزارت راه و ترابری را دارد و موجب شناسایی افراد جهت دوره های بعد می شود. پس از آن دوره های نظری دو روزه برگزار شده و در آن آموزش های پایه مهندسی ارزش به همراه ارائه مطالعات موردی طرح می گردند و شرکت کنندگان بصورت عملی فرایند مهندسی ارزش را انجام می دهند. شرکت کنندگان پس از این دوره می توانند بعنوان پشتیبان مطالعات و متخصصین فنی آشنا با متدولوژی مهندسی ارزش در کارگاه ها حضور داشته باشند.

در مرحلۀ بعد مطالعات کوتاه مدت مهندسی ارزش ( 15 روزه) که شامل یک کارگاه دو روزه و دو سمینار پیش مطالعه و ارائه 4 ساعته می باشد، ارزشجویان را با یک مطالعه مهندسی ارزش مدل سازی شده، روبرو می کند و در این قالب یک پروژه کوچک مورد مهندسی ارزش قرار می گیرد. هدف این کارگاه بر این است که افراد، آموخته های خود را در مطالعه مهندسی ارزش با هدایت راهبران دوره ها بکار گرفته و با چالش های آن روبرو شوند و بهره گیری از اطلاعات و جمع بندی نهایی را نیز تجربه کنند. (عملاً مجموعۀ دوره های نظری و کوتاه مدت معادل دورة مدول یک انجمن بین المللی مهندسی ارزش می باشد.)

امید است، شرکت در این دوره ها درصد قبولی کارشناسان را در امتحانات مدارك بین المللی ارزش بنحو قابل ملاحظه ای افزایش دهد.
شرکت کنندگان در این مقطع قادر خواهند بود در کارگاه های مهندسی ارزش، تحت سرپرستی یک راهبر مهندسی ارزش همکاری نمایند. جهت تکمیل مهارت ها و درگیری عمیق تر با جزئیات مهندسی ارزش و افزایش تجربه ارزشجویان، دورة میان مدت مهندسی ارزش ( 30 روزه) برنامه ریزی شده است. این دوره شامل یککارگاه دو روزه و یک روز در ابتدا بعنوان پیش مطالعه و یک روز در انتهای دوره جهت توسعه نهایی ارائه می باشد.

در این دوره شرکت کنندگان بر تهیۀ گزارشات لازم ابتدایی و انتهایی و نحوة انجام و پیشبرد فاز توسعه اشراف پیدا می کنند و نتیجۀ ملموسی را در مطالعه مهندسی ارزش حاصل می نمایند. این افراد در این مقطع می توانند بعنوان آسانگران تیم های مهندسی ارزش در کارگاه ها شرکت نمایند.

با توجه به سوابق درخشان ایرانیان در زمینه خلاقیت، امید است با ارتقاء کار تیمی و برخورد نظام مند در حداقل زمان ممکن، مهندسی ارزش در وزارت راه و شرکت های وابسته (مشاوران، پیمانکاران، ...) نهادینه شود.


در لینک زیر کتاب کار جامع و بسیار کاربردی دوره های آموزشی مهندسی ارزش آمده است که بسیار کامل بوده و تمامی مفاهیم و سرفصل های مهندسی ارزش را در بر می گیرد.


متن کامل کتاب کار فوق را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید :منبع : انجمن مهندسی ارزش حمل و نقل vemavara

مقالات مرتبط :
- مهندسی ارزش ( بهبود بی تردید )
- رتبه بندی عملكردها در مهندسی ارزش فازی