تبلیغات
بانک اطلاعاتی مهندسی صنایع

  • مدیریت

با توجه به اینکه سایت های آپلود سنتر اکثرا ف ی ل ت ر  شده اند ، لذا عکس ها و بعضی از فایل های موجود دچار مشکل است ، با عرض پوزش از شما ، در اسرع وقت لینک ها را اصلاح خواهیم کرد.

-  چنانچه در دانلود مقالات ، جزوه ها و ... موجود با مشکلی مواجه شدید ، میتوانید از طریق فرم تماس با ما یا قسمت نظرات مربوط به همان مطلب ، درخواست لینک دانلود دیگر نمایید

کایزن ، تغییر در جهت بهبود و اصلاح

 

عنوان مقاله : کایزن ، تغییر در جهت بهبود و اصلاح

نویسنده :

گرد آوری و تنظیم :  امید محمدی


كایزن یعنی بهبود مستمر، بهبود مستمری كه تمامی افراد یعنی مدیران ، كاركنان و كارگران را در بر می گیرد و فلسفه آن رشد و توسعه تدریجی و همیشگی از طریق بهتر انجام دادن كارهای كوچك برای ...

برای مطالعه ی کامل این مقاله بروی ادامه مطلب کلیک نمایید ...


مقدمه

معنی اصلی واژه كایزن ساده و گویاست : كایزن یعنی بهبود مستمر، بهبود مستمری كه تمامی افراد یعنی مدیران كاركنان و كارگران را در بر می گیرد : فلسفه كایزن براین اصل استوار است كه شیوه زندگی انسان شامل زندگی شغلی، زندگی اجتماعی، و زندگی خانواد گی باید پیوسته و مداوم بهبود یابد . فرهنگ كایزن و تعامل آن در بین لایه ها و سازمانهای مختلف اجتماعی در ژاپن باعث شده است تا كارخانه به دانشگاه تبدیل شود و دانشگاه به كارخانه، كارگر از مدیر بیاموزد و مدیر از ایده های كارگر بهره مند گردد . پژوهشگر لباس كار بپوشد و به جای نشستن در برج عاج به صحنه تولید بیاید و فعالان صحنه های تولید به فكر و تدبیر در باب بهبود كار خویش بپردازند و به پژوهش روی آورند.

درخصوص كایزن و كیفیت در ژاپن و غرب ملاحظه می شود غرب به روشهای مبتكرانه و جدید و نوآوری برای تحقق كیفیت تاكید می ورزد ولی در روش كایزن نیازی به فناوری پیچیده و یا آخرین دستاوردهای فناور ی نیست. محور مباحث كایزن و نوآوری در غرب و اروپا كیفیت محصول تولیدشده برای تصاحب سهم بیشتری از بازار است و طرفداران كایزن اعتقاد به اصلاحات تدریجی و جزئی دارند و معتقدند نوآوری با اصلاحات كلی به عمل آمده در وضع موجود ازطریق سرمایه گذاری وسیع در فناوری و تج هیزات جدید در غرب به وجود آمده است.


متن کامل مقاله ی فوق را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید.


منبع : پرتال بیمه ایران

مقالات مرتبط :
- سیستم تولید به موقع ( Just-In-Time ) چیست ؟
- سیستم کانبان چیست ؟
- اندازه گیری بهره وری واحدهای تولیدی